Korekcja nosa – rhinoplastyka

Nos, będący centralną częścią twarzy, często staje się powodem kompleksów. Zdarza się, że jest krzywy, za duży, za mały lub za długi – niezależnie od rodzaju defektu na korekcję najczęściej decydują się pacjenci, u których po prostu znacząco nie pasuje on do całej twarzy.

Podczas zabiegu skóra z nosa oddzielana jest od konstrukcji chrzęstno-kostnej. Następnie chirurg formuje pożądany kształt, a na koniec zakłada skórę z powrotem. Cięcia mogą być wykonywane wyłącznie w środku nosa lub także u podstawy słupka – w zależności od indywidualnych potrzeb danego przypadku.

Wskazania:
– względy estetyczne – korekta nosa poprzez skrócenie, zmniejszenie, wyprostowanie, usunięcia garbka, skorygowanie czubka, zmniejszenie nozdrzy.
– niedrożność nosa i kłopoty z oddychaniem – wyprostowanie przegrody.

Przeciwwskazania:
– ciąża,
– skazy naczyniowe,
– zaburzenia krzepliwości krwi,
– nieuregulowane nadciśnienie tętnicze lub cukrzyca,
– infekcja skóry lub śluzówek.

Przed zabiegiem:
Przed zabiegiem należy wykonać komplet badań laboratoryjnych zleconych przez lekarza podczas konsultacji. Na tydzień przed zabiegiem nie zaleca się zażywania środków rozrzedzających krew, takich jak aspiryna, a także palenia papierosów.

Po zabiegu:
W pierwszych dniach po zabiegu mogą występować obrzęki, zasinienia, a także dyskomfort i ból nosa oraz całej głowy. Dolegliwości te powinny minąć po zdjęciu gipsu (w około 8-10 dobie po operacji). Przez 2 -3 miesiące należy chronić nos przed urazami oraz unikać skrajnych temperatur, gdyż po operacji jest on bardzo wrażliwy na takie gwałtowne zmiany. Po tym czasie można wrócić do sportu i wysiłku fizycznego. Przez okres 3 tygodni po zabiegu nie jest wskazane noszenie okularów.
Ostateczny efekt operacji jest widoczny po zakończeniu procesu gojenia, czyli do 12 miesięcy po zabiegu.

Do pobrania:
Informacja medyczna o zabiegu plastyki korekcyjnej nosa
Zgoda na operację korekcyjną nosa

Ważne informacje w pigułce:


Czas zabiegu:
90-180 min

Wizyty kontrolne:
3, 10 doba, 3 miesiące

Znieczulenie:
ogólne

Rekonwalescencja:
2 tygodnie

Zakres cenowy:
10 000 – 16 000 zł

 

Galeria przed i po:

Jeśli chcesz umówić się na konsultację lub uzyskać więcej informacji, zadzwoń: 501-081-018.

Start typing and press Enter to search