Korekcja odstających uszu – otoplastyka

Odstające uszy to zupełnie niezależna od nas cecha wyglądu, która społecznie uznawana jest za duży defekt. Może być ona źródłem wielu kompleksów i nieprzyjemności, szczególnie w wieku dziecięcym. Nie warto zatem czekać z operacją plastyczną uszu do wieku dorosłego – szczególnie że u dzieci korekcja małżowiny przebiega łatwiej i wiąże się z mniejszym ryzykiem dolegliwości pooperacyjnych. Pacjent, aby zostać zakwalifikowany do wykonania zabiegu, powinien mieć skończone co najmniej 12 lat.

Korekcja uszu, w porównaniu do innych zabiegów plastycznych, jest zabiegiem mało obciążającym . Nacięcie wykonywane jest za małżowiną. Odsłonięta w ten sposób chrząstka zostaje osłabiona, a następnie jest modelowana do momentu uzyskania pożądanego rezultatu. Na koniec zakładane są szwy kształtujące.

Wskazania:
– niezadowolenie z wyglądu uszu (dorośli lub dzieci z całkowicie wykształconą małżowiną uszną – po 12 roku życia).

Przeciwwskazania:
– ciąża,
– skazy naczyniowe,
– zaburzenia krzepliwości krwi,
– nieuregulowane nadciśnienie tętnicze lub cukrzyca,
– infekcja skóry lub śluzówek.

Przed zabiegiem:
Lekarz przeprowadza konsultację, podczas której dokładnie tłumaczy pacjentowi (w przypadku dziecka oczywiście także jego rodzicom) wszelkie kwestie związane z operacją i jej rezultatem, a także zleca wykonanie badań. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda obojga rodziców, lub opiekunów prawnych.

Po zabiegu:
Bezpośrednio po zabiegu zakładany jest opatrunek z antybiotykiem, stabilizowany przy pomocy bandaża elastycznego, który pomaga w kształtowaniu przyszłego wyglądu małżowin usznych. W pierwszym tygodniu po zabiegu, do czasu zdjęcia szwów, nie powinno się myć głowy. Mogą wystąpić obrzęk i ból, zaburzenia czucia które jednak powinny ustąpić po maksymalnie dwóch tygodniach. Zalecane jest także noszenie opaski na uszach: w pierwszych tygodniach po zabiegu w trakcie uprawiania sportu, a co najmniej 6 tygodni po zabiegu w czasie snu.

Do pobrania:
Informacja medyczna o zabiegu plastyki korekcyjnej odstających uszu

Ważne informacje w pigułce:


Czas zabiegu:
90-120 min

Wizyty kontrolne:
7, 14 doba, 3 miesiące

Znieczulenie:
miejscowe

Rekonwalescencja:
2 tygodnie

Zakres cenowy:
5 000 – 6 000 zł

 

Galeria przed i po:

Jeśli chcesz umówić się na konsultację lub uzyskać więcej informacji, zadzwoń: 501-081-018.

Start typing and press Enter to search