Modelowanie twarzy – przeszczep tkanki tłuszczowej w fałdy nosowo-wargowe – lipofilling

Osoby starsze często nie są zadowolone z wyglądu swojej twarzy. Jednym z elementów najczęściej powodujących kompleksy, są powstające z wiekiem bruzdy nosowo-wargowe, czyli pionowe fałdy skóry, zlokalizowane z każdej strony kącików ust i biegnące aż do linii nosa. Pojawiają się one około 25 roku życia i z upływem lat znacznie się pogłębiają.

Lipofilling to metoda, która pozwala przenosić tkankę tłuszczową z jednego obszaru ciała na inne. Przeszczep własnego tłuszczu wraz z zawartymi w nim żywymi komórkami macierzystymi, jest najbardziej naturalnym i bezpiecznym sposobem modelowania twarzy.

Wskazania:
– występowanie zmarszczek, bruzd, fałd nosowo-wargowych.

Przeciwwskazania:
– ciąża,
– zbut niska waga ciała,
– choroby nerek, wątroby, serca,
– skazy naczyniowe,
– zaburzenia krzepliwości krwi,
– nieuregulowane nadciśnienie tętnicze lub cukrzyca,
– infekcja skóry lub śluzówek.

Przed zabiegiem:
Lekarz przeprowadza z pacjentem rozmowę, podczas której informuje go o przebiegu i skutkach operacji, ustala miejsce pobrania tkanki tłuszczowej, a także zleca wykonanie dodatkowych badań.

Po zabiegu:
Zaraz po zabiegu zakładany jest opatrunek. Niewielki obrzęk może utrzymywać się przez około 3 dni. Przez pierwszy tydzień należy unikać wysiłku fizycznego, a do 2 tygodni po operacji wysokich temperatur (np. gorące kąpiele, sauna). Skóra w miejsu poddanym zabiegowi zyskuje napięcie, nawilżenie, poprawia się jej gęstość, wygląda młodziej.

Ważne informacje w pigułce:


Czas zabiegu:
30 – 60 min

Wizyty kontrolne:
7 doba, 3 miesiące

Znieczulenie:
miejscowe

Rekonwalescencja:
2 tygodnie

Zakres cenowy:
3 000 – 5 000 zł

 

Jeśli chcesz umówić się na konsultację lub uzyskać więcej informacji, zadzwoń: 501-081-018.

Start typing and press Enter to search