Plastyka powiek górnych – blefaroplastyka

Z wiekiem skóra na powiekach staje się luźna i obwisła, niekiedy powodując nawet problemy z widzeniem. Plastyka górnych okolic oczu to jeden z zabiegów przynoszących najbardziej efektowny rezultat, który może znacznie odmłodzić pacjenta i jego spojrzenie.

Podczas zabiegu cięcie wykonywane jest w takim miejscu powieki górnej, aby było to całkowicie niewidoczne przy otwartym oku. Poprzez wykonane nacięcia chirurg odseparowuje fragment skóry i usuwa go wraz z nadmiarem tkanki tłuszczowej, a następnie zszywa ranę.

Wskazania:
– trudności z widzeniem, spowodowane nadmiarem luźnej skóry na górnych powiekach,
– względy estetyczne.

Przeciwwskazania:
– ciąża,
– skazy naczyniowe,
– zaburzenia krzepliwości krwi,
– nieuregulowane nadciśnienie tętnicze lub cukrzyca,
– infekcja skóry lub śluzówek.

Przed zabiegiem:
Chirurg przeprowadza dokładną konsultację, zleca wykonanie odpowiednich badań, często także okulistycznych. Na tydzień przed zabiegiem nie zaleca się palenia papierosów, a także zażywania środków takich jak aspiryna i witamina E. Trzeba pamiętać, że w związku z możliwymi trudnościami z widzeniem po zabiegu, niezbędna może okazać się pomoc drugiej osoby. Warto zatem przyjść do kliniki z kimś bliskim.

Po zabiegu:
Bezpośrednio po zabiegu powinno się oszczędzać organizm i unikać nadmiernego wysiłku fizycznego, zaleca się też odstawienie palenia tytoniu i picia alkoholu. Przez pierwszą dobę należy jak najbardziej oszczędzać oczy. Na początku warto też chronić je przed promieniami słonecznymi i wiatrem, w czym mogą okazać się pomocne przyciemniane okulary. Wskazane jest delikatne oczyszczanie powiek oraz stosowanie przepisanych przez lekarza kropli, celem zmniejszenia uczucia pieczenia i swędzenia oczu. Do pełnej sprawności i codziennych zajęć można wrócić po około 7-10 dniach do zabiegu.

Do pobrania:
Informacja medyczna o zabiegu plastyki powiek górnych i dolnych

Ważne informacje w pigułce:


Czas zabiegu:
60-120 min

Wizyty kontrolne:
5 doba, 3 miesiące

Znieczulenie:
miejscowe, sedacja dożylna

Rekonwalescencja:
2 tygodnie

Zakres cenowy:
5 000 – 7 000 zł

 

Jeśli chcesz umówić się na konsultację lub uzyskać więcej informacji, zadzwoń: 501-081-018.

Start typing and press Enter to search