Podniesienie twarzy – lifting

Twarz jest wizytówką każdego człowieka i pierwszym z elementów wyglądu, na który zwracamy uwagę w kontaktach z innymi. Młoda kojarzy się z wigorem i energią witalną, starsza – wydaje się zmęczona życiem. Mimo że zmarszczki są czymś normalnym i prędzej czy później dosięgną każdego, nie ma nic złego w tym, że wiele osób chciałoby przedłużyć młody wygląd swojej twarzy.

Lifting twarzy to jeden z najbardziej skomplikowanych, ale jednocześnie najpopularniejszych zabiegów chirurgii plastycznej. Polega na zredukowaniu tkanki w środkowej oraz dolnej części twarzy i szyi. Podczas operacji lekarz naciąga skórę, a także nacina i delikatnie przesuwa powięź osłaniającą mięśnie w tych częściach twarzy, w których straciła ona sprężystość. Nacięcia wykonuje się w mało widocznych miejscach (skroń, ucho, za uchem). Po zabiegu twarz wygląda naturalnie i nie traci swojej mimiki.

Wskazania:
– względy estetyczne – niedoskonałości w postaci wiotkiej skóry z charakterystycznymi głębokimi zmarszczkami lub bruzdami.

Przeciwwskazania:
– ciąża,
– skazy naczyniowe,
– zaburzenia krzepliwości krwi,
– nieuregulowane nadciśnienie tętnicze lub cukrzyca,
– infekcja skóry lub śluzówek.

Przed zabiegiem:
Pacjent, który zostanie zakwalifikowany do zabiegu, powinien przejść wstępne badania pozwalające na ocenę stanu skóry, między innymi pod względem jej elastyczności, a także stanu głębszych tkanek i szkieletu kostnego. Należy także wykonać podstawowe badania ogólne, zlecone przez lekarza. Na co najmniej 6 tygodni przed planowanym zabiegiem powinno się odstawić palenie tytoniu oraz przyjmowanie leków mogących mieć wpływ na rozrzedzenie krwi, takich jak aspiryna.

Po zabiegu:
Tuż po zabiegu twarz zabezpieczana jest bandażami, które mają za zadanie zapobieganie powstawaniu obrzęków i zasinień. Przez kilka pierwszych dni w pozycji leżącej głowa powinna spoczywać na podwyższeniu. Na początku zaleca się zrezygnowanie z noszenia ubrań zakładanych przez głowę. Po tygodniu, kiedy zdjęte zostają szwy, można wrócić do codziennych zajęć, unikając forsowania się i picia alkoholu (2 tygodnie po zabiegu). W okresie rekonwalescencji należy unikać wystawiania twarzy na słońce.

Ważne informacje w pigułce:


Czas zabiegu:
180-240 min

Wizyty kontrolne:
7, 10 doba, 3 miesiące

Znieczulenie:
sedacja dożylna lub ogólne

Rekonwalescencja:
2 tygodnie

Zakres cenowy:
12 000 – 20 000 zł

Galeria przed i po:

Jeśli chcesz umówić się na konsultację lub uzyskać więcej informacji, zadzwoń: 501-081-018.

Start typing and press Enter to search